אמהות מספרות

Mother and Baby

"רציתי לומר לך תודה מעומק הלב על המפגשים שלנו, אני מרגישה שהם היו נחוצים ביותר.

התחושה הכה חדשה הזו של להיות אמא פתאום.. מפתיעה ובלתי צפויה.

גם למי שקיוותה להיות אמא בערך משקיבלה מחזור!

מקווה מאוד שתמשיכי לעזור לנשים ואנשים בכלל כי יש לך גיפט -
יש באישיות שלך משהו מרגיע מנחם ומעניק אמפטיה כמעט מידי אפילו מבלי לדבר.

זו תכונה שיש לאנשים מעטים ומי שיש לו ויודע לעשות בה שימוש הוא נכס לאנושות."

ל', אם לתינוק ראשון

"זה היה מעל ומעבר למה שציפיתי. התחלתי מנקודת מוצא של תחושת נחיתות קשה, מתחושה שאני לא מצליחה להתמודד עם האמהוּת ומאכזבת את עצמי ואת אהוביי יום יום מחדש. רציתי לדעת איך להכיל את זה, ובתור התחלה - רציתי שמישהו יקשיב לי, יעריך את ההקרבות שאני עושה. כפי שאמרתי לך - רציתי לזכות בהכרה.
נזקקתי לאיזו טפיחה על השכם - ואת נתת לי אחת כזו, בכל פגישה ופגישה.
איתך הרגשתי שאין אפילו צורך לספר את כל הפרטים הקטנים של הקשיים, כי את מיד מבינה ויודעת, כי את עברת את זה בעצמך וכי את רואה יום יום נשים שעוברות את זה.
דרך המילים שלך - בפגישות וגם בערוצים אחרים - הרגשתי שאני זוכה להיחשף לעולם ומלואו של נשים שמרגישות כמוני, שאף אחת מהן לא "מתוקתקת" כמו שנדמה לי, שכולנו עוברות דברים דומים. זה בפני עצמו היה מרגיע וענה על צורך חשוב. תוך כדי התהליך גם נוצרה ציפייה לזכות בעוד ועוד כלים שימושיים להתמודדות עם הקשיים היומיומיים, וגם הציפייה הזו נענתה במלואה."

ח', אם לתינוקת ראשונה 

eye-3001154_1920.jpg
Woman Collage

"בחיים יש לנו ספרי הדרכה לכל תחום, התחום היחידי בו אנו בעצם לוטות בערפל הוא גידול ילדים. שם עוד לא המציאו ספר הוראות מדויקות איך לתפעל ילד ואנו נסמכות על הידע של אימהותינו.
הדבר המשמעותי ביותר שקיבלתי מהתהליך הוא ההבנה שגם כאמא אינני מושלמת, ושיש הרבה מאוד ניסוי וטעייה. מהרגע הראשון שלך כאמא את יודעת מה את רוצה, קשה לך רק להוציא את זה לפועל.
היכולת שלך לאפשר לאישה איתה את נמצאת בליווי להבין שאין דרך אחת, שיש את הדרך הנכונה לך, הקלה עליי מאוד."

ק', אם לתינוק ראשון

"אני רוצה להמליץ בחום רב על סדנא בנושא חמלה עצמית של חני סער הנפלאה.
הסדנא התקיימה בביתה המזמין והנעים של חני במפגש אינטימי של כשמונה בנות. הגעתי לסדנא כי רציתי לאפשר לעצמי להיות  רכה ונדיבה יותר כלפי עצמי, לשפוט ולבקר את עצמי פחות, את עצמי ואת האימהות שלי. חני נתנה לכל אחת מהמשתתפות את התחושה שיש כאן מקום עבורה ויצרה מרחב בטוח ומכיל לשיתוף של כל אחת מהמשתתפות בקצב שלה.השיח היה מאוד עוטף ומקבל. למדתי רבות מהי בעצם חמלה עצמית ובאלו כלים אני יכולה להשתמש על מנת להגיע למקום שהוא חומל יותר עבורי:  בתחושות, במחשבות ובפעולות. חני העבירה לנו מצגת נהדרת בנושא, עם שפע של כלים פרקטיים שיכולנו להתנסות בהם תוך כדי הסדנא ולהמשיך ולתרגל גם אחריה.
יצאתי מהסדנא בתחושה שאני לא היחידה שחווה קשיים, מעצם המעגל הנשי המעצים והמרגש שחני הצליחה ליצור ברגש ותבונה רבה ושאני מסוגלת להתחיל בצעדים קטנים להיות נדיבה יותר כלפי עצמי, לאהוב את עצמי יותר כי אני ראויה לזה. תודה רבה על סדנא מהנה, מרגשת, מעצימה ומעשירה!!!
״

מ', אם לשני ילדים 

30729416_10156278737094699_1422385772777

״חוויתי לידה מאוד מאוד קשה וטראומתית, והילד שהגיע כמה שהוא היה קסום ומדהים הוא לא היה קל, הוא לא ישן כמעט בכלל בשנה הראשונה וכך גם אני, חזרתי לעבודה והכל היה פשוט קשה ויותר מידי בשבילי והרגשתי שאני נשברת. קיוויתי שככל שהזמן יעבור טראומת הלידה תשתחרר ואיכשהו אמצא את האיזון שלי ואזכר מי אני ומה אני.
כשעברה שנה וחצי, ולא יכולתי לדבר על הלידה שלי בלי לבכות ניסיתי לקרוא על זה בפייסבוק והבנתי שאני בפוסט טראומה ואיכשהו הגעתי להמלצה על תהליך של עיבוד לידה וכך הגעתי לחני המדהימה.
בתהליך שעברתי איתה הבנתי מה לא הצלחתי לשחרר, מה הפריע לי וראיתי את הלידה בצורה אחרת בסופו של דבר.
בלי קשר ללידה פתחנו נושאים אחרים ש"התפוצצו" לי בפנים לאחר הלידה, כמו התפיסה שלי עצמי במקום העבודה, הצרכים שלי שנדחקו, איזו מן אימא אני והציפיות שלי מעצמי...המשכנו לטפל בעוד ועוד נושאים, עד שהרגשתי שמצאתי את המרכז שלי וידעתי מה אני צריכה.
בזכות חני הבנתי כמה הלידה הייתה נקודה גדולה בחיים שלי ועל מה היא השפיעה באישיות שלי ובחיים.
ממליצה על חני בחום ובאהבה גדולה לכל אחת שעברה לידה לא פשוטה או תקופת הסתגלות קשה לאימהות.״

ל', אם לשני ילדים 

״ממליצה בחום מכל הלב.
אחרי כמה חודשים כאמא הרגשתי שיש משהו לא פתור בלידה שהייתה, באופן אישי לידה מורכבת שלא ציפיתי לה. ידעתי שגם אם אני לא יודעת לגמרי מה ההשלכות של מה שעברתי יהיה לי נכון לדבר על זה, לשים את זה על השולחן, על הנייר.
מהפגישה הראשונה עם חני היה לי פשוט מדהים. ענייני, מדוייק ועונה בדיוק על הציפיות.
לא חיפשתי טיפול שילך אחורה אל העבר אלא משהו שיתמקד בהווה ובעתיד. שוחחנו בגובה העניים, בצורה מקצועית ולמדתי מכך המון.
זה היה בשבילי טיפול מדוייק ומחזק. תודה.״

ע', אם לשני ילדים 

IMG_3488.jpg
E7CCC5A9-A224-4673-99C8-B6980B3BB0C1.png
6868A719-A071-4A2B-AC6D-D90D8C5E5BCB.png
F68E48B8-8E43-40CF-8BC4-6304CD303B43.png
מאיה שבאלבו.png

איזה כיף שכתבת לי! אצור איתך קשר ממש בקרוב