אמהות מספרות

"רציתי לומר לך תודה מעומק הלב על המפגשים שלנו, אני מרגישה שהם היו נחוצים ביותר.

התחושה הכה חדשה הזו של להיות אמא פתאום.. מפתיעה ובלתי צפויה.

גם למי שקיוותה להיות אמא בערך משקיבלה מחזור!

מקווה מאוד שתמשיכי לעזור לנשים ואנשים בכלל כי יש לך גיפט -
יש באישיות שלך משהו מרגיע מנחם ומעניק אמפטיה כמעט מידי אפילו מבלי לדבר.

זו תכונה שיש לאנשים מעטים ומי שיש לו ויודע לעשות בה שימוש הוא נכס לאנושות."

ל', אם לתינוק ראשון

"זה היה מעל ומעבר למה שציפיתי. התחלתי מנקודת מוצא של תחושת נחיתות קשה, מתחושה שאני לא מצליחה להתמודד עם האמהוּת ומאכזבת את עצמי ואת אהוביי יום יום מחדש. רציתי לדעת איך להכיל את זה, ובתור התחלה - רציתי שמישהו יקשיב לי, יעריך את ההקרבות שאני עושה. כפי שאמרתי לך - רציתי לזכות בהכרה.
נזקקתי לאיזו טפיחה על השכם - ואת נתת לי אחת כזו, בכל פגישה ופגישה.
איתך הרגשתי שאין אפילו צורך לספר את כל הפרטים הקטנים של הקשיים, כי את מיד מבינה ויודעת, כי את עברת את זה בעצמך וכי את רואה יום יום נשים שעוברות את זה.
דרך המילים שלך - בפגישות וגם בערוצים אחרים - הרגשתי שאני זוכה להיחשף לעולם ומלואו של נשים שמרגישות כמוני, שאף אחת מהן לא "מתוקתקת" כמו שנדמה לי, שכולנו עוברות דברים דומים. זה בפני עצמו היה מרגיע וענה על צורך חשוב. תוך כדי התהליך גם נוצרה ציפייה לזכות בעוד ועוד כלים שימושיים להתמודדות עם הקשיים היומיומיים, וגם הציפייה הזו נענתה במלואה."

ח', אם לתינוקת ראשונה 

"בחיים יש לנו ספרי הדרכה לכל תחום, התחום היחידי בו אנו בעצם לוטות בערפל הוא גידול ילדים. שם עוד לא המציאו ספר הוראות מדויקות איך לתפעל ילד ואנו נסמכות על הידע של אימהותינו.
הדבר המשמעותי ביותר שקיבלתי מהתהליך הוא ההבנה שגם כאמא אינני מושלמת, ושיש הרבה מאוד ניסוי וטעייה. מהרגע הראשון שלך כאמא את יודעת מה את רוצה, קשה לך רק להוציא את זה לפועל.
היכולת שלך לאפשר לאישה איתה את נמצאת בליווי להבין שאין דרך אחת, שיש את הדרך הנכונה לך, הקלה עליי מאוד."

ק', אם לתינוק ראשון

"אני רוצה להמליץ בחום רב על סדנא בנושא חמלה עצמית של חני סער הנפלאה.
הסדנא התקיימה בביתה המזמין והנעים של חני במפגש אינטימי של כשמונה בנות. הגעתי לסדנא כי רציתי לאפשר לעצמי להיות  רכה ונדיבה יותר כלפי עצמי, לשפוט ולבקר את עצמי פחות, את עצמי ואת האימהות שלי. חני נתנה לכל אחת מהמשתתפות את התחושה שיש כאן מקום עבורה ויצרה מרחב בטוח ומכיל לשיתוף של כל אחת מהמשתתפות בקצב שלה.השיח היה מאוד עוטף ומקבל. למדתי רבות מהי בעצם חמלה עצמית ובאלו כלים אני יכולה להשתמש על מנת להגיע למקום שהוא חומל יותר עבורי:  בתחושות, במחשבות ובפעולות. חני העבירה לנו מצגת נהדרת בנושא, עם שפע של כלים פרקטיים שיכולנו להתנסות בהם תוך כדי הסדנא ולהמשיך ולתרגל גם אחריה.
יצאתי מהסדנא בתחושה שאני לא היחידה שחווה קשיים, מעצם המעגל הנשי המעצים והמרגש שחני הצליחה ליצור ברגש ותבונה רבה ושאני מסוגלת להתחיל בצעדים קטנים להיות נדיבה יותר כלפי עצמי, לאהוב את עצמי יותר כי אני ראויה לזה. תודה רבה על סדנא מהנה, מרגשת, מעצימה ומעשירה!!!
״

מ', אם לשני ילדים 

  • youtube-logo-button
  • pinterest-logo-button
  • instagram-logo-button
  • facebook-logo-button
עיצוב: נסטיה פייביש | הטמעה: בנצי זסלבסקי © כל הזכויות שמורות לחני סער