אני חני, נשואה לעידן ואם לשתי בנות מקסימות- עדי והילה.
אני צלע אחת מתוך שלוש, חלק משלישיה. נולדנו אחרי הריון קשה ובסיכון גבוה, כשאף רופא לא הותיר לנו סיכוי לשרוד. בילדותי ניזונתי מסיפורים שמתארים את האושר הגלום בהורות ובאימהות. גדלתי בבית אוהב, שבו נחשפתי כמעט ורק לחלק האידאלי של חווית ההורות והאימהות. לא שמעתי ולו ברמז על הקשיים הכרוכים בגידול ילדים, על השאלות והסוגיות שעולות וצפות כשמגיע ילד אל העולם, ועל המורכבות.


בעודי שבויה בסיפור האגדה הזה, הגעתי אל הלידה והמציאות טפחה על פניי.
הפערים בין החלום שלי לבין מה שקיבלתי היו גדולים וקשים מנשוא - פיזית ונפשית. לא התחברתי אליה, לא התחברתי אל עצמי והרגשתי בודדה ואשמה בתוך הקושי שלי. הרגשתי לא מספיק בכל מרחב אפשרי- לא מספיק אמא, לא מספיק אישה, לא מספיק חברה, לא מספיק בת-זוג. פשוט לא מספיק.

את כל התחושות הללו הכרתי עוד לפני המעבר לאימהות- כילדה, כנערה, אך הן העמיקו והפכו עוצמתיות הרבה יותר במפגש עם האימהות. בשבילי, האימהות היא מסע שצועד עם מסע הנשיות יד ביד. ולצד הקושי והמורכבות, ואולי גם בזכותם, יש גם הזדמנות לעבור תהליך התפתחות שמחבר אותנו אלינו - אל העוצמות, התשוקות והחוזקות שלנו.


בכל יום שעובר, אני מכניסה משהו אל תוך תרמיל המסע שלי ועוברת עם עצמי תהליך.
מתוך התפיסה הזו, למדתי בשנת 2010 אימון אישי בגישת מדעי ההתנהגות באוניברסיטת ת"א, וכך התחלתי כבר אז ללוות נשים שהן אימהות - חלקן מיד לאחר הלידה, חלקן בתקופת המעבר מהתקופה הראשונית שלאחר הלידה אל החזרה לעבודה, וחלקן הרבה אחרי המעבר לאימהות, שהרגישו שמעוניינות להעמיק בתוך תהליך אל עצמן.
מאחוריי מעל 1500 שעות טיפול ואימון עם נשים שהן אמהות, בדרך אל בסיס האם שלהןם


תמיד הייתי מטפלת באופיי ובנשמתי. בצבא הייתי מש"קית ת"ש. סיימתי תואר ראשון במדעי ההתנהגות בהצטיינות, למדתי אימון בגישה פסיכולוגית, חמלה עצמית, BOT (תרפיה מוכוונת לידה) וכיום אני מתמחה בפסיכותרפיה גופנית בגישת ביוסינתזה.
אני כל הזמן לומדת, מעמיקה את הכלים שלי ומעניקה אותם לעצמי, מתרגלת אותם בחיי, ורק לאחר-מכן חולקת אותם באהבה עם חבריי, הנשים שאני מלווה ומשפחתי.

 

אני מציעה לך תהליך שכולל שילוב בין כלים אימוניים יישומיים ופרקטיים, שיחברו אותך אל עמוד השידרה הפנימי שלך, אל בסיס האם שלך, לבין נוכחות, הקשבה ועומק. אני מציעה לך שילוב בין העמוק והמכיל, לבין היישום והתכל'ס, וממפגש למפגש תקבלי כלים שתוכלי ליישם באותו הרגע בתוכך, במשפחתך, בהידוק מערכות היחסים עם הילדים שלך. תהליך שהוא גם וגם, כמו החיים עצמם.

אני כאן בשבילך, כדי להיות איתך במסע פנימה, אל הבסיס שלך.

נעים להכיר

אלפי נשים בישראל סובלות מדי שנה מדיכאון לאחר לידה. אחת מהן התאבדה לפני שלושה חודשים. עכשיו מספר בעלה בגילוי לב על ההתמודדות עם המחלה, על נורות האזהרה שדלקו ועל השבר הגדול

יולדות ובוכות
Screen Shot 2021-01-11 at 8.48.41.png

איזה כיף שכתבת לי! אצור איתך קשר ממש בקרוב